Správy > Dve strieborné medaile do Komárna z Majstrovstiev Slovenska v rapídnom šachu !

Po piatkuA,keď nie príliš sa vydarilo účinkovanie na Majstrovstvách Slovenska našim družstvám mladších žiakov - iba Szilárd Gyuricsek uhral výsledok z "A" družstva - na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov takmer všetci naši hráči uhrali výsledok nad očakávaný. Najúspešnejší boli v kategóriách chlapcov do 12 a 14 rokov so striebornými medailami - Péter Viczencz a Béla Jakab. Síce obaja prehrali s neskoršími majstrami svojej kategórie, no ostatným nedali ani najmenšiu šancu a získali už roky očakávaný výsledok. Z odborného hľadiska sú mimoriadne cenné výsledky dvoch našich hráčov do 16 rokov : Árpád Jóba skončil piaty, Ernő Molnár ôsmi, no obom chýbalo veľmi málo k medaili.. Medzi chlapcami do 12 rokov 12.miesto Szilárda Gyuricseka hlavne v porovnaní s jeho výsledkami z minulosti je vynikajúce, celý turnaj odohral na predných šachovniciach so silnými súpermi. Ostatní - ďalší naši 6 hráči bojovali ešte o majstrovské body - dosiahli výsledok nad svoje sily a právom môžeme očakávať, že z nich aj viacerí sa vypracujú do špičky svojej kategórie v blízkej budúcnosti. V nedeľu, v Majstrostvách družstiev starších žiakov naše A-čko skončilo podľa očakávania na 5. mieste, no iba málo chýbalo k medaili.