Správy > Majstrovstvá žiackych družstiev župy Komárom-Esztergom

B družstvo ChessKomu vyrazilo s veľkými ambíciami na zápas do Tatabányi k vlaňajšiemu strebornému družstvu súťaže (prvé dve priečky obsadilo naše A a B družstvo, no my sme mimo župy), k družstvu ZŠ Sárberki. Tentokrát sme však ostali sklamamí, prehrali sme v pomere 11,5:4,5. Ku pravde patrí, že aspoň 4-5 bodov sme u súpera nechali zbytočne, no po zápase tento fakt je dôležitý iba pre vedúcich družstiev a trénerov. Je však pravdou, že z 30 minút, čo má k dispozícii hráč prehrať za 10 minút a to ešte tak, že pozícia jeprehratá už po 3 minútach, bude málo aj proti oveľa slabším súperom. Zrýchlosti rúk patriaci na dovoký západ bude treba ubrať a bude treba bojovať ako lev, aj ťažkých pozíciách (kto nevie, o čo sa jedná, nech sa spýta Ernőa Molnára!). V konečnom dôsledku však poučenia zo zápasu dávajú dobrú šancu k výraznému výkonnostnému rastu všetkych našich hráčov.

V predohrávanom stretnutí doma sa hral zápas ChessKom A - ChessKom C. Aj keď sa prekvapenie nezrodilot - 16:0 pre A družstvo - , výsledok neodzrkadluje ťažké boje v zápase. Každý hráč C družstva si zaslúži veľkú pochvalu (samozrejme aj hráči A-čka) !