Správy > Béla Jakab strieborný na Majtrovstvách SR !

Na Majstrovstvách SR v rapídnom šachu Komárňanský šachový club štartoval 3 hráčov v kategórii chlapcov do 12 rokov. Dvaja cestovali do Bratislavy s nádejou na medailu, no po prehre Petiho Viczencza v 2. kole s neskorším víťazom Samirom Sahidim, potom straty pol boda Bélu Jakaba v 3. kole a prehre vo 4. kole s neskorším bronzovým – z úplne vyhratej pozície – sa zdalo, že naše sny sa nenaplnia. Petimu sa ani naďalej nedarilo, nakoniec skončil v strede tabuľky. Béla však už všetky svoje ďalšie partie vyhral; v poslednom kole porazil Lukáša Banga, ktorý ho v Starej Ľubovni „obral“ o medailu. Nakoniec získaná strieborná medaila znamená jeho najväčší úspech v doterajšej šachovej kariére.
Szilárd Gyuricsek občas zahral pekne, no jeho ruky boli často rýchlejšie, ako jeho myšlienky, čím „ostalo„ v jeho partiách veľa bodov. Je pravda, že takéto tempo ešte pre neho nie je obvyklé, viac absolvovaných turnajov ho zrejme v budúcnosti spomalí.