Správy > Memoriál Vadkertyho ,Dvory nad Žitavou

Triumf vôle, viery, vytrvalosti a usilovnosti !

Viktor Molnár už dlhé roky hrá šach a vieme o ňom, že je nadaný. Už aj turnaje vyhral, získal medaile. Ale ,že zopakuje svoj 100%-ný výsledok dosiahnutý minulý týždeň v Naszályi (tam v družstve) aj na tohtoročnom turnaji jednotlivcov mládeže vo Dvoroch nad Žitavou, to si málokto myslel. Kto hrá šach (alebo sa venuje inému športu) vie, že aké ťažké je všetko vyhrať ešte aj keby bol dotyčný horúcim favoritom (Viktor bol 2. nasadený hráč v turnaji). Spomedzi 44 hráčov (mohli štartovať žiaci nar. po 1.1.1998) striebornú medailo si do Komárna priviezol Béla Jakab, ktorý v ďaľšom turnaji ezceloval, hoci má ešte 4 roky do vekovej hranice ! Vlaňajší víťaz turnaja, Árpád Jóba dostal aj tohto roku zlatú medailu za víťazstvo vo svojej kategórii (ak by ostali vlaňajšie podmienky, bol by znovu celkovým víťazom). Sympaticky bojujúci Levente Milány v tej istej kategórii dostal bronzovú medailu. Je treba pomenúť neodôvodnene sklamaného Ádáma Gyurenku, ktorý ako čerstvo registrovaný hráč medzi "starými bojovníkmi" skočil na vinikajúcej celkovej 10. priečke. Aj keď nie každého hráča z Komárna zastihol turnaj v najlepšej forme, v podstate nikto nesklamal.