Hírek > Komárom-Esztergom Megyei Gyerek csapatbajnokság - ... és lőn világosság !

Kulcsfontosságú mérkőzésre készült a ChesKom A csapata ezen a hétvégén : a Géniusz Tata - Naszály egyesített sereggel kellett megmérkőzni és majdnem biztos, hogy ez a mérkőzés dönti-döntötte  el a bajnokság első helyét. Az előző fordulóban C csapatunk ugyan 0-ra kapott ki, de az erőviszonyok felmérése alapján a pillanatnyilag legerősebb játékosunknak számító Molnár Ernőt nem is állítottak csatasorba - igaz, az ellenfél sem játszatta éljátékosát, Marosi Leventét. A rendkívül színvonalas mérkőzésen sikerült az elvárásoknak megfelelni, csapatunk legnagyobb riválisát 10:6 arányban győzte le. Molnár Viktor 4 játszmából 2 ponttal, a többiek közül 3-3 játszmából Viczencz Peti 3 ponttal (már bizony vagy fél éve nem láttunk tőle ilyen nagyszerű játékot, remélhetőleg végleg kikerült a hullámvölgyből), Jakab Béla 2, Urbán Márton Attila és Jóba Árpi 1,5-1,5ponttal járult hozzá a kitűnő sikerhez.

B csapatunk is várakozáson felülteljesített, Dunaalmáson csupán egy döntetlent engedélyezett ellenfelének és 15,5:0,5 arányban diadalmaskodott. Milány Levente, Haris Dárius és Gyurenka Ádám 4-4, míg Csaplár Viktor 3,5 pontot szerzett csapatának.

C csapatunk is Naszályon (az A csapattal egyidőben és ugyanott) küzdött a bajnoki pontokért. Sajnos, csupán 3 játékossal tudtunk a mérkőzésre kiállni, így akár egy komolyabb vereség is elfogadkatónak tűnt. De nem így lett ! A csapat mindhárom tagja önmagát felülmúlva küzdött és 8,5:7,5 arányban nyerte a számunkra fontos mérkőzést. Itt Dolník Máté remekelt 4 szerzett pontjával, de méginkább megfontolt, szép játékával. Ismét nagyon jó teljesítmény nyújtott Schmidt Peti is, ő 3 pontot szerzett a 4 játszmából, még a hiányzó 1,5 pont Takáč Patrik "műve", akinek még időnként a keze a gyorsabb az eszénél, így fontos pontokat tud elveszíteni - de az elmúlt 3 hónapban ő is nagyot fejlődött.

D csapatunk végül is lett, harcra készen várta a mai játéknapot, de ellenfelünk halasztást kért, így alighanem decemberben kerül majd sor az első bevetésre.