Hírek > Rakétarajt az ifjúsági ligában - utána még egy kis keverés

Besenyőpetőfalván rendezte meg a Szlovák Sakkszövetség az ifjúsági liga idei döntőjét. A Komáromi Sakk Club csapata a Nyugat - Szlovákia-i elődöntőből jutott a fináléba. A 6 csapat közül elsőként a pozsonyi Doprastav csapatával kellett megvívni pénteken délután. A helyszínre való megérkezés után derült csak ki, hogy a Doprastav visszalépett, így tartalékként Osuské csapata lesz az ellenfél. Példátlan, hogy pont a mi csapatunkat nem értesíteték a cseréről, így készülésünk a Doprastav ellen hiábavalónak bizonyult. Vagy talán mégsem ? A Balogh Péter, Molnár Ernő, Jakab Béla, Rosinská Marika összeállítású csapat csattanós választ adott : 3:1-re vertük esélyesebb ellenfelünket (Jakab, Rosinská 1-1, Balogh, Molnár E. 0,5-0,5) !

A második nap délelőtt már a várt ellenfelet kaptuk, de ezúttal Bártfa csapata erőnkön felül volt. Az 1:3-as vereséggel (pontszerzők : Balogh, Molnár 0,5-0,5) szinte minden elölről kezdődik, hiszen az első két fordulót követően más nincs sem veretlen, sem nyeretlen csapat.

A harmadik fordulóban szinte minden a 2. forduló szerint zajlott, sajnos Kassa is esélyesebb volt és győzött is ellenünk ugyancsak 3:1-re (pontszerzők : Balogh, Molnár 0,5-0,5).

A vasárnap reggeli Liptó elleni 3:1-es vereséget (pontszerző : Balogh) követően délután csupán a 6. hely elkerülése volt a cél Modranka csapata ellen. Drámai küzdelemben a 2:2 arányú döntetlen (pontszerzőink : Balogh, Jóba) sem nekünk, sem a győzelem esetén ezüstérmes ellenfélnek nem segített - mi a 6., ők az 5. helyen végeztek.

Bár ősszel még úgy gondoltuk, nem indítunk csapatot az ifjúsági ligában, jó döntésnek bizonyult mégis elindulni. A 6. hely egy kis szerencsével jobb is lehetett volna, de 7 játékosunk közül csupán 2 vesztett jelentéktelen értékszámot, öten viszont javultak - ami jelzi, önmagához képest a csapat jól teljesített.

Csapatunk legeredményesebb játékosa Balogh Péter lett, aki egyébként az 1. táblán a tábladíjat is megnyerte (3,5 pont 5 játszmából).