Hírek > Jakab Béla ezüstérme az országos bajnokságon !

Az idei országos rapid bajnokságon Pozsonyban a Komáromi Sakk Club 3 játékost indított a 12 éves fiúk kategóriájában. Ketten érmes esélyekkel vágtak neki a 7 fordulós versenynek, de Viczencz Peti a 2. fordulóban bukott a későbbi győztes Sahidi Samir ellen, majd Jakab Béla is elpottyantott először 0,5 pontot a 3. fordulóban, majd a 4. fordulóban egy egészet – ő a későbbi brozérmestől kapott ki teljesen nyert állásból – a reményeink szertefoszlani látszottak. Petinek nemigen ment a verseny, végeredményben a középmezőnyben végzett, de Béla a további fordulókban már csak nyert; utolsó fordulóban az Ólublón őt éremtől „megfosztó“ Bango Lukášt győzte le. Ez az összesített 2. helyet jelentette számára, amivel eddigi sakkpályafutása legnagyobb sikerét érte el.
Gyuricsek Szili helyenként ötleteseket húzott, de keze gyakran előzte le gondolkodását, így sok-sok pont „benne maradt“ a partikban. Mindenesetre ehhez a tempóhoz ő még nem szokott hozzá, nyilván több versenyzéssel azért le fog lassulni.