Hírek > Szlovák bajnokság a 8, 10, 12, 14, 16, 18 évesek korosztályában

Érmes reményekkel, de végül érem nélkül tért haza a Komáromi Sakk Club 12 játékosa a korcsoportos szlovák bajnokságról, Ólublóról. Nem sokon múlott az érem, de végül is nem jött össze.

A legnagyobb remény a 12 éves fiúknál volt. Két éremesélyesünk - Jakab Béla és Viczencz Péter - az 5. fordulóban került össze : a mérkőzés végjátékbeli hiba után Jakab Béla győzelmével végződött. Igaz, ekkorra már mindketten kasszáltak egy nullát : Peti a 3. fordulóban agyonnyert állásban egylépéses vesztőt húzott, Béla a mezőnyből kimagasló későbbi bajnoktól kapott ki a 4. fordulóban. Hogy a sakkhoz (is) szerencse is kell, bizonyítja, hogy a következő fordulóra Béla már az orvosi ügyeletről ment, ugyanis a 39°C láza orvosi kezelést igényelt. Ennek megfelelően el is bukta a kivételes szerencsével versenyző későbbi ezüstérmes elleni játszmáját - betegen nem lehet sakkozni (sem). Ugyanakkor Peti (aki nyert játszmáiban egyébként brillírozott) is elbukta döntetlen állását, így a 6. forduló - egyébként a többi kategóriában is - reményeink búcsúztatását jelentette. A végeredményben elért helyezések - Béla 4., Peti 6. nem jelentenek bukást, csupán a mérsékelt csalódást, hogy ez idén nem jött össze az érem. A ebben korosztályban versenyző Dolník Máté jó kezdés után az 5., 6., 7. és 8. fordulóban izgulta el a jobb eredményt, bár eredménye így is jelentős előrelépés az elváráshoz képest. Ez mondható Gyuricsek Szilárd teljesítményéről is, aki inkább csekély versenygyakorlata miatt nem végzett a táblázaton feljebb. Eredménye viszont a csapatban az önmagához képest legjobb eredmény volt. Schmidt Peti olykor villantott, de azért az áldozott tisztek mennyisége gyakran maradt el a reális lehetőségektől. Mindenesetre élete első komoly versenyén nem okozott csalódást.

A 14 éves fiúknál a legjobb - 8. helyezést az erős konkurenciában Milány Levente érte el. Ő is (mint már fent említettem) a 6.-7. fordulóban "ráült" az eredményére - az eredmény 0,5 pont. Teljesítményével viszont így is magasan felülmúlta az elvárást, értékszámához képest mintegy 400 ÉLŐ + volt a teljesítménye. Ugyanitt Haris Dáriusz igen balszerencsésen, de olykor-olykor már hősiesen versenyzett, így a 13. hely nagyon jó helyezés - főleg a játszmái színvonalának tükrében. Csalódottan jött haza Gyurenka Ádám, aki a 4-8. fordulókban összesen 1 pontot gyűjtött, így a jó kezdet után a jó eredmény lehetősége és a kedve is rohamosan csökkent - sajnos sok-sok pont "ottmaradt" a sakktáblán.

A16 éves fiúknál Molnár Ernő éremesélyesként indult, de valószínűleg a verseny előtti családi tragédia miatt csak árnyéka volt önmagának. Ahogy a 12 éveseknél Jakab Béla, ő sem tudhatta leadni a maximális teljesítményt tőle független körülmények miatt. Remélhetőleg az idő begyógyítja a sebeket és pályája meredeken felfelé indul. Ugyanitt Jóba Árpi közvetlenül Molnár Ernő mögött végzett a 16. helyen rettenetesen eklektikus teljesítményt nyújtva. Egyelőre nem tud megbirkózni a hasonló versenyek pszichikai terhelésével, tudásának töredékét adja le a hasonló versenyeken.

Régi-új versenyzőnk, Marika Rosinská a 18 éves lányok közt indult csekély ambícióval - 3 év kihagyás nem múlik el nyom nélkül. Ennek ellenére játéka ötletes, helyenként komondottan jó volt, a 8 versenyző közötti 6. helyezése kellemes meglepetés.

A 8 éves fiúk korosztályában versenyző Gyuricsek Ákos még csak bontogatja szárnyait. Önmagához mérten nagyott fejlődött, bár ez a szerzett pontokban nem mutatkozott meg.

A csapat, bár érem nélkül tért haza, összességében jól teljesített - főleg, ha figyelembe vesszük az objektív és szubjektív (lásd feljebb) körülményeket. Biztató a mutatott játék, remélhetőleg a rapid szlovák bajnokságon ez éremmé érhet.