Hírek > Sikeres visszatérés Bábolnára !

A tavalyi évben sakkozóink időpontütközés miatt kénytelenek voltak a népszerű, jól díjazott és jól szervezett bánolnai versenyt kihagyni. Mármint ifjúsági játékosaink, mivel Smolka Peti a felnőttek kategóriájában diadalmaskodott.

Idén a felnőttek hiányoztak, 11 tanítvány mellett id. Kukel Imre nem vállalta a játékot. Az eredmények igazolták, megérte ! A legfiatalabbak korosztályában Bencsics Bendegúz a 20 játékos közül 12. lett, elmaradva lehetőségeitől leginkább fiatal korából fakadó szertelensége miatt. Ugyanitt indult - élete első versenyén - Kubovics Levente is és 2,5 pontjával jól rajtolta el "sakkozói pályafutását". Az alsós fiúk között 5 ponttal a megszerezhető 7-ből lett bronzérmes a tavaly óta óriásit fejlődött Schmidt Péter.  A felsős fiúk között 6 játékossal indultunk; közülük csupán a kb. 1,5 hónapja sakkozó Ruman Tominak nem sikerült a verseny. A győztes Jakab Béla legnagyobb ellenfelei ezúttal saját klubtársai voltak (34 játékos indult a korosztályban) : az ezüstérmes Jóba Árpi és az ezúttal 3. Viczencz Péter. Nem mondható csalódásnak Dolník Máté 10. és Haris Dárius 11. helye sem - tény, ezúttal nem sikerült az elvárást felülmúlniuk. A középiskolás lányok között Rosinská Marika biztosan nyert a nem túl izmos konkurencia ellenében. Felemásan sikerült immár a klub egyik éljátékosának számító Molnár Ernő versenye, aki nem saját korosztályában, hanem a felnőttek versenyében indult. Csupán a mezőny két leggyengébb játékosától kapott ki, a fő konkurensek ellen rendre remizett, vagy győzött. Valószínűleg koncentrációs problémák okozták a "kisiklásokat", ez viszont nem túl bonyolult kezelést igényel. Még így is nagyszerűnek számít a középmezőnyt vezető helyezése.